Як визначити, що у мене депресія?

8/24/20211 хв читати

Депресія - це серйозне захворювання, яке потребує діагностики та лікування від спеціаліста. В Україні лише психіатр може поставити діагноз депресія та призначити медикаментозне лікування. Психотерапевт, зі свого боку, проводить терапію, опираючись на діагноз психіатра.

Однак, є деякі симптоми, на які Ви можете звернути увагу самостійно, щоб краще зрозуміти, чи потрібна Вам допомога:

  1. Когнітивні порушення: якщо Ви помічаєте проблеми з пам'яттю, утруднене мислення та здійснення звичайних завдань, це може бути привідом звернутися до психотерапевта (або підліткового психолога, якщо Вам ще не виповнилося 18 років).

  2. Емоційні порушення: пригнічений настрій, втрата радості та задоволення від життя (ангедонія), низька самооцінка. Також можуть з'являтися суїцидальні думки та думки про власну безсилля та непотрібність.

  3. Фізичні та психомоторні порушення: повільність рухів, важкість у ходьбі та мовленні. Завдання, які раніше здавалися простими, стають важкими. Також можуть виникати проблеми з апетитом та сном.

Якщо Ви помітили ці симптоми протягом двох тижнів, рекомендую записатися на консультацію до психолога та піклуватися про своє здоров'я. Для діагностики можна скористатися спеціальними тестами на депресію, такими як тест Бека або Оксфордська шкала щастя.

Важливо пам'ятати, що самостійне читання про захворювання та їх симптоми в Інтернеті може бути небезпечним. Іноді є ймовірність, що ви знайдете всі ці ознаки у собі. Тому краще проконсультуватися з досвідченим психологом, який зможе надати вам професійну допомогу.