Що може психолог, а що ні - очікування від психотерапіі

9/6/20211 хв читати

Тут я використаю текст моєі супервізорки по травматерапіі Ксеніі Вітенберг. Психотерапевт дасть вам 100% своєї уваги. Це означає, що під час зустрічі він / а не виходитиме з кабінету, відволікатися на сторонні речі, дивитися в телефон, відповідати на дзвінки, розмовляти з іншими відвідувачами.

Психотерапевт спостерігає і аналізує, уважно вас слухає і задає питання. Але він / а не оцінює вас, не критикує і не буде мовчати (як друг), щоб не образити. М'яко і з повагою він / а вкаже вам на ті особливості, які заважають вам досягати ваших цілей. Психотерапевт вкладає свій емоційний ресурс в той час, який він / а з вами. Однак не чекає вашої реакції: вам не потрібно намагатися бути зручною і хорошою клієнткою / ом, щоб сподобатися. Ви можете розслабитися і вести себе природно.

Психотерапевт пояснює все, що збирається вам запропонувати (що за метод, як працює і для чого він вам). Але не вирішує за вас, що саме вам робити і коли.

Психотерапевт відповідає на всі питання, що стосуються вас або вашої терапії. Але не нав'язує вам свою думку і не говорить, як вам слід вчинити.

Психотерапевт дає вам контакти цілодобової кризової служби або онлайн-підтримки, в яку ви можете звернутися між зустрічами з терапевтом, якщо трапиться кризовий стан. Але не знаходиться в цілодобовому доступі для вас. Канали зв'язку зазвичай обговорюються, можливість і час дзвінків теж.