Психологія задоволення

4/17/20211 хв читати

Люди дуже дивуються, коли я пропоную їм оцінити свої досягнення з точки зору задоволення. Тому що для них це взагалі не критерій.

Зокрема, один з моїх клієнтів довго і наполегливо розповідав, чому не можна відчувати задоволення, якщо його зусилля не принесли очікуваного результату. А інший відніс до найбільшого задоволення червоний диплом, який він заслужив для того, щоб батьки могли пишатися. Для нього самого це не було ні приємним, ні задоволенням. Швидше навпаки, як з'ясувалося, він злився на батьків і на себе, а також шкодував про втрачений час ...

Як навчитися отримувати задоволення?

Як ви, напевно, зрозуміли, сенс полягає в тому, щоб відчувати /вчитися разом з психологом відчувати задоволення від самих кроків. Точніше, навіть в тому, щоб навчитися бачити привід для цього.

Найчастіше ми не помічаємо, скільки на шляху до самих досягнень ми відчуваємо почуттів: інтересу, цікавості, азарту, збудження. І задоволення від постановки складного завдання, освоєння нових горизонтів і т. д.

Не лякайтеся, якщо поки вам здається це фантастичним, складним, не зрозумілим. Просто допустіть, що цей навик можна розвинути (самостійно, з друзями, з психологом для дорослих) і Ваше життя стане набагато приємнішим. (За мотивами «Хрупкие люди»).