Полюбити себе: як та навіщо?

11/12/20231 хв читати

Часто клієнти використовують звучну модель спілкування з собою: сварять себе, знецінюють, хочуть від себе все більше і більше. Така модель часто засвоєна з дитинства, школи, університету. Так прийнято, суспільство виховане на традиціях кнута і…кнута.

Як полюбити себе: поради психолога

Я знаю, що звичка – це велика сила. І знаю, як важко навіть допустити думку, що можна себе не наказувати. Одразу з’являється голос в голові: “ти ж себе розпустиш”, “буде хаос”, “з собою по іншому не можна”.

Але лише на 1 хвилину, тільки 1, припустіть, що:

  • Якщо ви не будете суворі до себе через те, що кілька днів не дотримувалися корисної звички, ви просто почнете заново, не надаючи цьому великого значення;

  • Якщо ви припините постійно концентруватися на своїх недоліках, ви почнете відчувати себе більш повноцінним, і це змінить те, яким ви бачите своє місце в світі, як ви ставитеся до життя і як ви спілкуєтеся з іншими людьми.

  • Якщо ви перестанете лаяти себе через те, що з чимось не впоралися, ви перестанете боятися невдач і вам стане легше вчитися і рости – ви зможете писати, будувати свій бізнес, програмувати, відвідувати онлайн-курси, починати якусь нову діяльність без усього цього тягаря суворості до себе і страху поразки.

Полюбити себе психологія

Якщо на хвилину Ви задумались, то це вже класний результат і я Вам дякую. Можливо далі Ви подумаєте про це 2 хвилини, 10 чи все життя.