Перша консультація психолога: поради, що очікувати

11/12/20231 хв читати

Перша консультація психолога рекомендації

Завданням нашої першої зустрічі є ознайомлення з Вашим життям та історією проблеми, історією основних відносин і укладення контракту на психотерапію. Все це служить фундаментом подальшої успішної роботи.

Під час першої зустрічі ми знайомимося, проговорюємо зобов’язання психотерапевта і клієнта. Для психотерапевта встановлені обмеження, які визначаються професійною етикою. Він не повинен вводити в оману, маніпулювати, зобов’язаний допомагати клієнту в роботі і робити все можливе для його особистісного зростання. Психолог має обов’язково відвідувати супервізію, використовувати клінічно обгрунтовані методи роботи.

Клієнт бере на себе ряд зобов’язань – дотримуватися рамок психотерапевтичних відносин (приходити в призначений час, вчасно закінчувати, давати необхідні пояснення в разі пропуску сесій). Також важливим є зобов’язання співпрацювати з терапевтом: бути відкритим, працювати над собою (саморефлексія), інвестувати енергію у відносини. Взаємна чесність є запорукою успішних терапевтичних відносин.

Психолог онлайн анонімно

Найважливішою рисою психотерапевтичних відносин є конфіденційність, яка гарантує нерозголошення отриманої інформації. Все що буде відбуватися під час терапії залишається в таємниці. Таким чином, психотерапевтичні відносини починаються зі взаємного узгодження: терапевт зобов’язується дотримуватися в роботі етичних норм, бути компетентним, робити все можливе в інтересах клієнта, зберігаючи при цьому конфіденційність.

Тоді як клієнт зі свого боку бере на себе зобов’язання чесно визнавати в собі свої почуття, навіть якщо не готовий їх озвучити, наскільки це можливо бути відкритим і ставитися до терапевта з довірою.

Під час першої зустрічі клієнт говорить про свою проблему, свої очікуваннях, чого він хоче отримати від консультації, а терапевт розповідає яким чином можуть відбуватися зміни, і що може бути можливим результатом реалізації очікувань клієнта.

Що відбувається після першої консультації психолога?

Як показують дослідження, найважливішою змінною психотерапевтичного процесу є не техніка, а людина, яка цю техніку застосовує, сам психотерапевт. Прислухайтеся до себе на предмет довіри до терапевта. Якщо це присутнє – це хороший знак вибору терапевта, і що ви зможете продовжити далі спільно ефективно працювати.

Після 1 зустрічі я, за Вашим бажанням, надаю рекомендації в рамках моєї компетенціі, ми можемо призначити наступну зустріч, або я порекомендую іншого спеціаліста (психіатр, невропатолог).

Моя головна мета – допомогти та бути поруч, доки це необхідно.
Дякую за довіру, Юлія (клінічний психолог, гештальт психотерапевт).