Чому підлітки себе ріжуть? - пояснення підліткового психолога

7/5/20211 хв читати

Коли підліткам погано вони ріжуть себе, б'ють, б'ються головою, душать руками, шнуром; топлять в ванні. І це лише ті випадки, які траплялися в моїй практиці. Найменший вік - 9. Причому підлітки розумні, вони обирають для ушкоджень живіт чи бедра, там де не видно.

Навіщо? Бо стає трохи легше. Емоційний біль зменшується при фізичному подразнику. Але не надовго. Потім стає гірше. Хтось з цим справляється самостійно, а хтось переходить на інші види ушкоджень. Для з’ясування причини аутоагресії у дітей, слід зрозуміти, у кого і чому вона виникає. По-перше, це своєрідний захисний механізм. Нічогенький такий захист, скажете ви, що дитина навмисно завдає собі фізичної чи моральної шкоди. Але психолог для підлітка пояснює це тим, що діти так поводяться через страх отримати ще більше болю від когось іншого. Аутоагрсія — переправлена агресія від людини, близької дитині. Інше вираження захисту у тому, що це допомагає дитині впоратися із емоційним навантаженням.

Із гарних новин - підлітки розумні і при найменшій можливості будують нові нейроні шляхи. І неочікувано просять прочитати свій старий вірш про смерть і новий про емоції.